Atpakaļ

Biedrība "Ascendum" iegūst otro vietu balvā "Cilvēka izaugsmei Latvijā"

Jau ceturto gadu Rīgā godināti Latvijas Pilsoniskās alianses, AmCham Latvia un ASV vēstniecības Latvijā kopīgi organizētās balvas Cilvēka izaugsmei Latvijā laureāti. Šogad kategorijā Par ieguldījumu Latvijas nākotnē otro vietu ieguva biedrība Ascendum.

Balva “Cilvēka izaugsmei Latvijā” dibināta 2014. gadā ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību (Human development, UNDP) un godināt iedvesmojošus Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par īpašiem nopelniem un ieguldījumu cilvēka izaugsmē. Balvas mērķis ir sekmēt iniciatīvas, kas palīdz mazināt nevienlīdzību, izceļ sociālās atbildības iniciatīvas un veicina Latvijas iedzīvotāju izglītību, veselību, labklājību un Latvijas nākotnes attīstību.

Biedrība “Ascendum”, kuras pamatmērķis ir iekļaujošas sabiedrības veidošana caur kultūras prizmu, ieguvusi otro vietu kategorijā “Par ieguldījumu Latvijas nākotnē”. Biedrība “Ascendum” ikdienu veido šādi aktīvie projekti: interneta žurnāls “Satori”, bērnu kultūras projekts “Garā pupa”, bērnu dzejas gada grāmata “Garā pupa”, projekts “Mans Doms”, vitrāža “Ar degsmi par brīvu Latviju” un citi.

Šogad konkursam tika izvirzīti 37 pretendenti, no kuriem žūrija četrās kategorijās kā laureātus izvirzīja: kategorijā “Par sociālo atbildību” biedrību “Integrācija Sabiedrībai”, kategorijā „Par izcilu ieguldījumu izglītībā” "Swedbank Latvia", kategorijā „Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā” Latvijas Bērniem ar kustību traucējumiem un kategorijā „Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē” Vitu Kalniņu, Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA vadītāju.

Datums: 2017. g. 12. decembris