Atpakaļ

Biedrība "Ascendum" izdod "Satori" vasaras avīzi Nr.6

Jau sesto gadu pēc kārtas interneta žurnāls “Satori.lv” kopā ar biedrību “Ascendum” izdos “Satori” vasaras avīzi, šogad izdevuma tēma ir amerikāniskums visdažādākajās tā izpausmēs. “Satori” vasaras avīzi Nr. 6 no 28. jūnija bez maksas būs iespējams iegūt Rīgas kultūras vietās, kā arī citviet Latvijā un “Satori.lv” redakcijā.

“Satori.lv” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins redaktora slejā raksta: “Amerika kā metafora vai mīts ir svarīga literatūras, mākslas un vispār mūsu – pārējās pasaules – kultūras sastāvdaļa. Mēs esam domājuši par Ameriku visādas domas, baidījušies no tās Aukstā kara laikos, alkuši pēc tās gan pirms, gan pēc, esam ticējuši tam, ka Amerika ir apsolītā zeme, kur piepildās visas ilgas un cerības, esam klausījušies aizliegto "Amerikas balsi", dejojuši Elvisa Preslija, Maikla Džeksona un Britnijas Spīrsas mūzikas pavadījumā, pirkuši "no rokas" un par bargu naudu "Levi Strauss" un "Wrangler" džinsus, smēķējuši "Marlboro", dzēruši kokakolu, Lasījuši Ernestu Hemingveju un Marku Tvenu, Džeku Londonu un O. Henriju.”

“Satori” vasaras avīzē Nr.6 varēs lasīt Ivara Ījaba rakstu par antiamerikāniskumu, Zanes Penezes rakstu par protesta kustībām, izklaidējošus rakstus par seriālu “Beverlihilsa 90210” kā amerikāniskuma kvintesenci, par Mikiju, Minniju un citiem smieklīgajiem dzīvniekiem. Divas publikācijas veltītas mūzikai, kā arī avīzē atrodama Bukovska atdzeja, repera Jay Z atdzeja un daudz kas cits.

Satori vasaras avīzi bez maksas varēs iegūt atvēršanas pasākumā, kas 28. jūnijā notiks Mežaparkā, bet vēlāk – Rīgas kultūras vietās, kā arī citviet Latvijā un "Satori.lv" redakcijā. Ja vēlies, lai "Satori" vasaras avīze atrodama arī tavā mīļākajā kultūras vietā, kafejnīcā vai bārā, raksti uz satori@satori.lv.

“Satori” vasaras avīzi izdod biedrība “Ascendum”, drukā – “Dardedze Hologrāfija”. Šis projekts ir tapis ar ASV vēstniecības atbalstu. Tajā paustie viedokļi un secinājumi vai ieteikumi var neatspoguļot Valsts departamenta oficiālo nostāju.

Preses relīze sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild biedrība "Ascendum".

Datums: 2017. g. 15. augusts